DentalCover

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Uśmiech celebryty, czyli jak (nie) wyglądać świetnie


Czy kiedykolwiek rozważałaś możliwość profesjonalnego wybielania zębów? Czy na widok idealnego uśmiechu sław z pierwszych stron gazet czujesz delikatne ukłucie zazdrości? Czy marzysz o śnieżnobiałych zębach i perfekcyjnym wyglądzie?


Współczesna stomatologia estetyczna oferuje ogromne możliwości w zakresie zmiany odcienia zębów. Dzięki profesjonalnym metodom, oferowanym przez lekarzy stomatologów nawet nierówne, zniszczone i pożółkłe zęby mogą wyglądać doskonale. Nie da się jednak ukryć, że podobnie jak w przypadku najnowszych zabiegów medycyny estetycznej, także tutaj bardzo łatwo o przesadę i brak umiaru. Jest to szczególnie dostrzegalne na polskiej arenie show businessu, gdzie trudno o minimalizm i naturalny wygląd.
Powszechna presja i dziwnie rozumiane kanony piękna każą polskim celebrytkom nie tylko nagminnie pompować swe wargi, nadając im wygląd rybich klonów, ale również wybielać zęby tak drastycznie, że jeszcze chwila, a wszystkie zaczną świecić oślepiającym blaskiem również w ciemnościach. Trzeba przyznać, że podobnie jak pomarańczowa opalenizna i szalenie wielkie rybie usta, także zbyt jasny uśmiech jest zwyczajnie tandetny. Nie ma nic pięknego w zębach, które dzięki swojemu połyskowi mogłyby z powodzeniem zastąpić latarkę, nawet w najciemniejszą noc. Cóż - taka wiedza z pewnością przydałaby się wielu naszym rodakom, którzy spoglądają na nas dumnie z pierwszych stron poczytnych magazynów, oślepiając odcieniem swojego uśmiechu. Nie tędy drodzy Państwo, nie tędy droga …
Na światowych pokazach mody już od kilku sezonów króluje naturalność. Naturalność to pełna blasku skóra, błyszczące włosy i zdrowe, białe zęby, których barwa doskonale harmonizuje z typem urody. Czy wyobrażasz sobie gustownie ubraną, bardzo zadbaną młodą kobietę, która porusza się z lekko i z gracją, rozdając na prawo i lewo swój uśmiech, wyglądający niczym reklama śnieżnobiałego papieru do kserokopiarki? Czar jej uroku i pełnego magii stylu natychmiast pryska.


Korzystanie z zabiegów stomatologii estetycznej z pewnością pomoże Ci pozbyć się kompleksów i zachować atrakcyjny wygląd. Nie możesz zapominać jednak o podstawowym wyznaczniku sukcesu i najlepszego stylu – umiarze.


Dla osiągnięcia najlepszego efektu, zanim zdecydujesz się na zabieg profesjonalnego wybielania zębów skonsultuj się z doświadczonym stomatologiem, który pomoże Ci wybrać optymalny odcień zębów, doskonale harmonizujący z Twoją skórą. Dobrym sposobem na samodzielne określenie idealnej barwy może być również … obserwacja koloru białek oczu. Jeśli Twoje zęby okażą się jaśniejsze niż białka, to właśnie one będą przyciągać uwagę, kreując teatralny, karykaturalny efekt. Przy tak białym uśmiechu również odcień skóry stanie się szary i mało atrakcyjny.
Zabieg wybielania, wykonany w gabinecie stomatologicznym pozwoli Ci osiągnąć doskonały i przede wszystkim przewidywalny efekt. Podczas konsultacji lekarz zaproponuje Ci najbardziej efektywne i skuteczne metody wybielania zębów. Dzięki starannie dobranym, dostosowanym do indywidualnych preferencji i oczekiwań środkom, odcień Twojego uśmiechu będzie widocznie jaśniejszy. I co najważniejsze – bardzo naturalny. Nowoczesne metody wybielania (np. laserowe wybielanie zębów) są również w pełni bezpieczne dla delikatnego szkliwa zębów i nie powodują osłabienia zębów.
Korzystając z domowych metod nigdy nie będziesz miała pewności jaki rezultat uzyskasz. Co bardzo ważne, wybielanie zębów w domu jest zdecydowanie mniej korzystne dla ich zdrowia. A zdrowe zęby są najlepszą gwarancją pięknego, naturalnego uśmiechu przez długie lata.