DentalCover

Dobry ortodonta Wrocław
Dobry ortodonta Wrocław

Dobry ortodonta Wrocław

Klinika ortodontyczna dla dzieci i dorosłych DENTAL cover specjalizuje się w leczeniu korygującym nieprawidłowo ustawione zęby oraz zgryz, między innymi tyłozgryz, zgryz otwarty, stłoczenia i rotacje zębów czy szpary międzyzębowe. W naszej klinice każdy pacjent otrzyma fachową poradę i pomoc ortodontyczną bez względu na to w jakim jest wieku.

 

Zakres opieki medycznej:

  • profilaktyka ortodontyczna (aparaty profilaktyczne),

  • leczenie dzieci przy użyciu aparatów ruchomych i stałych,

  • interdyscyplinarny plan leczenia wraz z pełną diagnostyką radiologiczną

  • leczenie dorosłych przy użyciu aparatów stałych metalowych, szafirowych (estetycznych), samoligaturujących,

  • ortodontyczne sprowadzanie  zębów zatrzymanych, leczenie hipodoncji  i innych zaburzeń zębowych

  • przedprotetyczne i przedimplantologiczne leczenie ortodontyczne (przesuwanie zębów do uzyskania odpowiednich relacji zwarciowych przed leczeniem protetycznym oraz implantologicznym),

  • mikroimplanty ortodontyczne
     

Do niedawna ortodoncja postrzegana  była jako dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i korygowaniem wad zgryzu u dzieci i młodzieży przy użyciu aparatów ruchomych i stałych. Obecnie to również szansa na zdrowy i piękny uśmiech dla pacjentów dorosłych bez specjalnych ograniczeń wiekowych. Należy pamiętać, że wady zgryzowe i zębowe to utrudniona higiena jamy ustnej prowadząca do rozwoju próchnicy, chorób przyzębia oraz szybszego ścierania się zębów, a co z tym idzie problemów z żuciem pokarmów.  Nieprawidłowy  zgryz często sprawia pacjentom dyskomfort oraz skrępowanie podczas uśmiechania się.

Współczesne leczenie ortodontyczne to nie tylko proste zęby  i prawidłowo ukształtowane łuki zębowe,  to także poprawa funkcji zgryzu i stabilizacja  całego układu stomatognatycznego, osiągana często dzięki współpracy ze specjalistami z zakresu chirurgii, protetyki, periodontologii,  implantologii czy stomatologii estetycznej. Ustalając kompleksowy, indywidualny plan leczenia u naszych pacjentów zwracamy szczególną uwagę na zależność pomiędzy ustawieniem zębów a otaczającymi je tkankami miękkimi (wargi, policzki, bródka), co ma bezpośredni wpływ na wygląd i estetykę  twarzy. Ścisła współpraca z innymi specjalistami z naszej kliniki pozwala nam na staranne określenie  wspólnego celu jakim jest stworzenie  naturalnego, harmonijnego i nieskrępowanego uśmiechu każdego pacjenta.